KRaL Düzceli 81
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

KRaL Düzceli 81

Muhammet Poyraz

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

40 yıldır bıyıklarını kesmiyor

YazarMesaj
Admin
Admin

40 yıldır bıyıklarını kesmiyor Empty
MesajKonu: 40 yıldır bıyıklarını kesmiyor   40 yıldır bıyıklarını kesmiyor I_icon_minitimePaz 06 Tem. 2008, 21:47

40 yıldır bıyıklarını kesmiyor 61232010

Ordu'nun Mesudiye ilçesinde 3 çocuk 8 torun sahibi Sıtkı Ekşi (75), 40 yıldır bıyıklarını kesmiyor.

Mesudiye ilçesine bağlı Aşağıgökçe köyünde ikamet eden ve Basın Konseyi Başkanı Oktay Ekşi'nin de akrabası olan Sıtkı Ekşi, 10 yıl önce TRT'nin düzenlediği Bıyık Yarışması'nda şampiyon olduğu 185 santimetre uzunluktaki bıyıkları bugün 2 metreye ulaştı. Bıyıklarını metal toka ile bağlayan ve her gün özel bakım uygulayan Sıtkı Ekşi, 40 yıldır ustura değdirmediği bıyıklarını ölene kadar kesmeyi düşünmediğini söyledi.

Görenlerin büyük ilgisini çeken Sıtkı Ekşi, eşinin yıllar önce vefat ettiğini, hayatını çiftçilikle kazandığını ve bekar hayatı yaşadığını ifade etti. Askerden döndükten sonra bir kaç yıl bıyık kestiğini ardından bıyıklarını hiç kesmemeye karar verdiğini hatırlatan Ekşi, "40 yıldır bıyıklarımı kesmiyorum. Her gün itinayla badem yağı sürüp özenle bakıyorum. Ölene kadar da kesmeyi düşünmüyorum" dedi
http://kralduzceli81.benimforum.org

1 sayfadaki 1 sayfası